Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

Terav Eestlane Maalehes – Terava Eestlase maitseainesegud viivad eestlaste ülekaalulisuse 2030. aastaks Euroopa esimeste seast viimaste hulka.

Maaleht on märganud Terav Eestlane OÜ tegevust. 20.01.2022 avaldati allolev artikkel:


Soov oma kodukohas Tori vallas Nurme külas ettevõtlusega tegelda viis Christian ja Renida Lumiste perefirma loomiseni, mis pakub maitseainete ja nendest tehtud maitsesegudega lihtsaid võimalusi maitsva toidu valmistamiseks. Ajapikku selgus neile, et maitseained etendavad meie elus tähtsamatki rolli.


Väikeses Pärnumaa külas tegutseva perefirma Terav Eestlane OÜ asutajad Renida ja Christian Lumiste tunnistavad, et hüppasid kümmekonna aasta eest täiesti tundmatusse valdkonda. “Maitseainetest oli idee idanemise hakul 2011. aastal ainult nii palju teadmisi, et maitsva toidu alus on hea maitse,” naeravad nad. Sellegipoolest tundus see neile tollal põneva maailmana. Julgust sellesse siseneda neil jätkus ja nii lükkasidki nad ettevõtmise entusiasmiga käima, iga päev midagi uut õppides. Abiks olid varasemad ettevõtluskogemused mitmelt alalt. “Terava Eestlase alustaladeks oli kinnisidee, julge pealehakkamine ja hulk kulutatud isiklikku raha. Lisandus palju valesid, kuid see-eest õpetlikke otsuseid, lisaks veel kangekaelsust, jonnakust, pisaraidki,” nendivad Renida ja Christian Lumiste möödunut meenutades. Paljud on neilt küsinud, miks firmal selline nimi – Terav Eestlane. Kui päris täpne olla, oli varasemaks nimeks, aastani 2018, hoopis võõrapäraselt kõlav SpiceWorld OÜ. Siis aga tuli mängu õnnelik juhus. Nimelt oli ühele uuele universaalsele maitsesegule, mis sobis hästi nii kala kui ka erinevate loomade lihaga, samuti hautistesse, vaja nime. See ristiti Teravaks Eestlaseks. Kui kliendid hiljem tagasi tulid, kiitsid segu ja ka nime, leidsid Lumisted, et see saab ettevõtte uueks nimeks. Terav Eestlane OÜ on loodud Lumistete isiklikest vahenditest. Ka investeeringutes pole nad kasutanud ühegi Euroopa projekti raha või mõnd muud riiklikku tuge. Töötajate arv on läbi aegade erinev olnud, sisse on ostetud alltöövõtuteenust. Terav Eestlane OÜ on liitunud kampaaniaga, mille eesmärk on viia Eestis ülekaalulisus 2030. aastaks Euroopa esimeste seast viimaste hulka ja sellega hoida inimeste tervist. Maitsesegusid valmistatakse kodukülas, toiduameti tunnustatud tootmishoones, kus pressitakse ka aed-mustköömne külmpressõli ja pakendatakse puhtaid maitseaineid. Christian Lumiste sõnul on nad rõhunud laiale valikule ja võimalikult täpselt silmas pidanud ka nõudlust. “Sortiment on piiramatu, sest meie E-ainete vabasid maitsesegusid saab omavahel veel segada, nii palju kui fantaasia lendab,” ütleb ta.“ Soomes ja mujalgi on hästi popp kodukokkadel maitsesegusid omavahel segada, et eristuda maitsetest, mida enamik sööb, ja luua endale hoopis uus meelepärane maitse,” selgitab Christian Lumiste, lisades, et tarbijatelt saadud tagasiside on olnud üheks firma arengumootoriks. Kui aga klient ei leia nende valikust endale sobivat maitsesegu, on võimalus luua ka personaalne, ainult temale kuuluv maitsesegu. Seda võimalust kasutavad väiketootjad ja pagariärid. Müügifookus on Teraval Eestlasel praegu ainult Eesti turul. Christian Lumiste tõdeb, et konkurents on sel alal tihe, mistõttu on edu saavutamiseks oluline eristuda. Nemad eristuvad selle poolest, et pakutavad maitsed on säilitusaineteta ja ka soolavabad. Maitsesegude retseptid on välja mõeldud Eestis. Tooraine tuleb siiski mujalt, kus on parimad kasvutingimused maitseainetele, näiteks kurkum, tšilli, ingver, must pipar.

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Vali tarneviis