Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

ROSMARIIN jahvatatud (75g)

3,60 

Vahemere köögis klassikaline vürts.  Sobib samuti lamba-, sea., metslooma- ning linnuliha valmistamise. Aedviljadest eelistada: tomatit, tsukiinit, kartulit, kaunvilju.

Rosmariin (Rosemarinus Officinalis)

Rosmariin on Vahemere piirkonnast pärit lõhnav igihaljas maitsetaim, mida kasutatakse nii köögis, kosmeetikas kui tervisetoodetes. Rosmariini nimi on tulnud ladina keelest, milles „marinus“ tähendab merd ja „ros“ kastet.

Rosmariini peetakse väärt ravimiks juba ammustest aegadest saati. Seda on läbi aegade kasutatud lihasevalu leevendamiseks, mälu parandamiseks, immuunsussüsteemi ja veresoonkonna tugevdamiseks, ka juuste paremaks kasvuks. Rosmariin on rikkalik antioksüdantide ja põletikuvastaste ühendite allikas, mistõttu selle tarvitamisel tugevneb immuunsussüsteem ja paraneb veri, väheneb vabade radikaalide hulk organismis. Rosmariini kasutatakse Euroopas laialdaselt kõhukinnisuse raviks, ehkki tõsist teaduslikku tõestust rosmariini raviomadustele seedimisprobleemide puhul pole.

Rosmariin on verevarustust soodustav ja põletikke pidurdav vahend reumaatiliste kaebuste, närvi- või lihasvalude korral. Rosmariin ergutab ka südame vereringet. Suu- ja hambahoolduspreparaatide valmistajad hindavad tema eeterlike õlide desinfitseerivat toimet. Sisse võttes ergutab rosmariin söögiisu.

Vastunäidustatud rosmariinil: hüpertensioon (kõrge vererõhk), kalduvus krampidele, imetamine, kasutamine varajases eas (alla 6-aastased), vastuvõtlik allergiatele.

Tavaliselt rosmariini ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Kui aga pärast selle kasutamist teil ilmnevad allergilised nähud, konsulteerige oma arstiga. Vahemere köögis klassikaline vürts. Terav Eestlane Rosmariin sobib samuti lamba-, sea., metslooma- ning linnuliha valmistamise. Aedviljadest eelistada: tomatit, tsukiinit, kartulit, kaunvilju ja on ka sees maitsesegudes.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine