Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

HIBISKUS jahvatatud (120g)

3,60 

Hibiskus jahvatatud  taimeteena. Võtta 2 kuhjaga tl Terav Eestlane HIBISKUS jahvatatud, valada peale 1 klaas keevat vett ja keeta kinnises nõus 3–5 minutit. Magustada mee või muu meelepärase magusainega. Hibiskus sobib veel marineerimiseks, peab doseerima rohkem, et saada effekti. Juua korraga 1 klaas või ½ klaasi gripi ja teiste külmetushaiguste profülaktikas, samuti võid teha külma haput jooki, MIS KINDLASTI TERVISELE KAHJU EI TEE. Võid proovida veel Terav Eestlane HIBISKUS jahvatatud erinevate lihatüüpide marineerimisel hapu maitse saamisel lammas-, veis-, siga-, uluk-, känguru-, keedetud mardikaid hapus kastmes Terav Eestlane MEXICO-ga. Vaata Terav Eestlane tegemisi ka sotsiaalmeedias FB ja Instagram.

Ladinakeelne nimetus ja sugukond: Hibiscus sabdariffa(hapu hibisk). 

Kasutatav osa on  õis või õietupp. Need kõik on jahvatatud Sinule kasutamiseks, täpselt nii nagu vaja. Hibisk jahutab keha ning toidab ja rahustab kudesid. Sel on kerge põletikuvastane toime ning aitab kehal vabaneda liigsest vedelikust. Koostisosad: C-vitamiin, hibiskushape, sidrunhape, õunhape, äädik­hape.

Vastunäidustused Inimesed, kes kipuvad külma tundma, peaksid hibiski väl­tima, sest see on jahutava mõjuga. Maitse, hibiskiõiest saab ilusa punase, roosikarva või roosa tee. Maitse on hapu, sidrunisarnane ja värskendav. Viiest pea­misest maitsest liigitatakse see hapu, magusa ja mõru alla ning sel on jahutav energia. Hibiskist valmistatud tee on populaarne nii kuumalt kui jääteena ning seda kombinee­ritakse sageli kibuvitsamarjadega, et saada eredavärviline antioksüdantiderikas tee.

Korjamine ja kasvatamine : hibiski perekonda kuulub enam kui 200 heitlehist puud ja põõsast. Pikemad neist võivad kasvada kuni 2,7 meetri kõr­guseks. Kogu taim on kaetud pisikeste hallikate karvakes­tega. Vahelduva seisuga munajad lehed on sulgjad või sõrm- jad. Õied võivad olla valged, roosad, punased või lillad. Hibisk kasvab looduslikult Aafrikas, kuid seda võib kas­vatada kultuurtaimena ka mujal. Taim talub piisava niis­kuse korral külmakraade ning eelistab täielikku päikese­paistet ja hea äravooluga pinnast.

Allikas Maalehest: Toivo Niiberg, “Toataimed roaks ja raviks”, Maalehe Raamat väidab: Hiinas on tehtud ka kliinilisi katseid tõestamaks taime võimalikku abistavat rolli südamehaiguste ennetamiseks (takistamaks „paha” kolesterooli depositsiooni ehk ladestumist). Raviefekt põhineb peamiselt kõrgel P-aktiivsete ainete ja antotsüaanide olemasolul. Hibiski- ehk karkadeteed on sajandeid araabia rahvameditsiinis kasutatud leevendava, spasmolüütilise ja antibakteriaalse vahendina. Hibiskitee tugevdab kapillaare, aitab langetada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitust, omab allergiavastast toimet, kaitseb alkoholi toksilise mõju eest.

Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele, sest ta kustutab janu, reguleerib söögiisu ja parandab seedimist. On täheldatud, et külm jook alandab, kuum jook aga kergitab vererõhku. Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda, väljutades mittevajalikud ainevahetusjäägid. Stimuleerib sapi tootmist, suurendab maksa kaitsevõimet, parandab ainevahetust, täidab organismi elujõu ja toonusega, suurendades selle vastupanuvõimet nakkushaiguste suhtes. Seepärast kutsuvad araablased hibiskiteed reipuse ja pikaealisuse joogiks. NB! Hibiskus on vastunäidustatud neeruhaigetele, sest sisaldab piisavas koguses oblikhapet.

Hibiskus jahvatatud ravimteena. Võtta 2 kuhjaga tl Hibiskus jahvatatud, valada peale 1 klaas keevat vett ja keeta kinnises nõus 3–5 minutit. Magustada suhkruga. Juua korraga 1 klaas või ½ klaasi gripi ja teiste külmetushaiguste profülaktikas.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine