Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

VÜRTSKÖÖMEN jahvatatud (115g)

4,40 

Kasutatakse rahvameditsiinis söögiisu suurendamiseks ja seedimise soodustamiseks. Tänu antioksüdantsetele omadustele lisatakse rasvadele, maitsestatakse alkohoolseid jooke, kulinaarias lisatakse peamiselt lihatoitudele. Vürtsköömet kasutatakse ka parfümeeria-ja kosmeetikatööstus.

Vürtsköömned on jahvatatud värsketest seemnetest ja Vürtsköömne põhitoimed on üldtuntult teada: Antimikroobne, seenevastane toime. Antimikroobne toime on arvatavasti seotud rasvõli koostises oleva petersellhappega. Kasutatakse rahva meditsiinis söögiisu suurendamiseks ja seedimise soodustamiseks. Tänu antioksüdantsetele omadustele lisatakse rasvadele, maitsestatakse alkohoolseid jooke, kulinaarias lisatakse peamiselt lihatoitudele. Vürtsköömet kasutatakse ka parfümeeria-ja kosmeetikatööstus.  Vürtsköömen on väljapaistev seguvürts selle poolest, et ta sobib kõikid teiste eksootiliste vürtsidega. Tugevalt omapärase maitse tõttu doseerige ettevaatlikult. Kuumal rasvavabal pannil röstituna muutub vürtsköömne maitse veelgi intensiivsemaks. Kui tarvitada suuremas koguses, aitab ka ülemiste hingamisteede haiguste korral – närige mõni minut vürtsköömne seemneid ja sülitage need siis välja. See tõstab söögiisu, puhastab verd ja rahustab. Antiikses Egiptuses raviti sellega kopsuhaigusi.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine