Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

AED-MUSTKÖÖMEN külmpress õli (250ml)

30,00 

Koostisosad: 100% Aed-mustköömen.

Külmpress õli on valmistatud sertifitseeritud aed-mustköömnetest. Valmistamisel on kasutatud külmpressmeetodit. Aed-mustköömne külmpressõli taastab, puhastab, aitab üles ehitada SIND. Parimaks võitlejaks pahalaste vastu. Annab põnevaid lahendusi toidu valmistamisel.

Aed – mustköömen ehk nigella seemned   (Nigellae Sativae semen)

Paljud Terav Eestlane mustale köömnele e. Nigella seemnetele traditsiooniliselt omistatud tervisele kasu toovad omadused on leidnud kinnitamist peale põhjalikke uurimusi biomeditsiini alases kirjanduses. Alates aastast 1964 on avaldatud ja eksperthinnangu saanud uurimused, millistes on viidatud mustköömnele tugevalt üle 200 korra. See tagasihoidlik, aga erakordselt võimas seeme tapab MRSA, ravib keemiliste relvade mürgitatud organismi, stimuleerib surevate beeta rakkude taastumist diabeedist nõrgestatud pankreases ja ometigi väga vähesed isegi teavad, et selline looduslik ravim eksisteerib.

Paljude sajandite jooksul on mustköömnet kasutanud miljonid inimesed kogu maailmas. See sisaldab ainulaadset kompleksi bioloogiliselt aktiivseid aineid: nigelooni, suurt kogust mineraale, väävlit, fosforit, rauda, kaltsiumit, aktiivseid ensüüme, süsivesikuid, valke, vitamiine A ja E. Küllastumata rasvhapetest: linool-, oleiin-, palmitiin-,eikoseen-, steariin-, alfalinoleenhapet. Erilise lõhna õlile annab seemnetes sisalduv eeterlik lõhnaaine karvoon. Mustköömne õli kasutatakse tugevatoimelise diureetikumi, sapieriti, pehmetoimelise kõhulahtisti ja immuunsussüsteemi taastajana – stimuleerib harknäärme tegevust! On teada, et harknääre vastutab kogu organismi kaitsevõime eest.

Peale selle aitab erinevate dermatoloogiliste haiguste puhul, mis on seotud neurogumoraalsete ja histamiinsete kahjustustega. Tänu õlis sisalduvale timohinoonile aitab alandada veresuhkru taset. Koostises olevad eeterlikud õlid omavad tugevat antibakteriaalset ja põletikuvastast toimet. Mustköömne õli stimuleerib luuüdi ja eluliselt oluliste immuunsüsteemi rakkude teket – seda fakti kinnitavad Lõuna-California Vähi-Immuunbioloogilise Labori teadlased-uurijad. Peale selle, registreeritud kliinilised tulemused annavad aluse pidada mustköömne õli ideaalseks vahendiks vähilaadsete kasvajarakkude arengu ennetamiseks ja peatamiseks.

Veel kasulikke toimeid: lõhustab neeru ja põiekive , väljutab ussnugilisi, kõiki eriliike, väldib rasvumist ja aitab kaasa salenemisele, langetab kolesteroolitaset veres, suurendab rinnapiima eritust rinnaga toitmisel, hingeldust, aitab ravida kollatõbe, parandab impotentsust, efektiivne seenhaiguste (Candida Albicans) vastu, antibakteriaalne, viirustevastane vahend: kõrvaldab ärritused, taastab põletikukolletes nahakihid. Veresuhkrut alandav, valu vaigistav ,veresoonte tromboosi ennetav, krampe leevendav, kasvajate vastu võitlev , antibakteriaalne.

Siiani pole maksa ja neerutegevusele mingeid kõrvalmõjusid täheldatud. Üksikutel harvadel juhtudel on üle manustamisel tekkinud nahapõletikke. Mustköömne manustamise alguses võib tekkida kerge röhitsemine, ent see kaob mõne päeva möödudes. Kindlasti ei tee paha konsulteerida arstiga enne raviotstarbel tarvitamist.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine