Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

CAYENNE pipar (125g) jahvatatud

3,80 

Cayenne jahvatatud on terav maitseaine ja sobib väga liha-, kala-, kana-, pasta- ja munaroogade ning vähkide maitsestamiseks. Sobilik nii salati- ja grillkastme sisse kui ka idamaistesse, aafrika ja mehhiko toitudesse. Mugav ja käepärane pakend.

Cayenne pipar (Capsicum frutescens)

Cayenne jahvatatud on terav maitseaine. Cayenne jahvatatud on terav ja sobib väga liha-, kala-, kana-, pasta. Sobilik nii salati- ja grillkastme, idamaistesse, aafrika ja mehhiko…Kuigi Cayenne´i  pipar võib oma võõrapärase nimetuse ja tulise loomusega pisut skeptilisust tekitada,  väärib see taim nii maitseaine kui tervise turgutajana kohta autahvlil. Terav Eestlane maitsesegus UUHHH  on Cayenne olemas.

Piparde tulisust mõõdetakse Scoville´i skaala kuumusühikutes  (ingl. k. Scoville heat unit ehk SHU).  Enamus cayenne´i pipraid jääb tulisuselt 30 000 ja 50 000 SHU vahele, kuid mõned Aafrika Cayenne´i pipra sordid võivad ulatuda ka 90 000 ja lausa 140 000 SHU-ni.  Võrdluseks, et tavaline paprika on sellel skaalal 0 väärtusega ja jalapeno  ca 2500-8000 kuumusühikut. Cayenne´i pipra tulisusest ei maksa end siiski häirida lasta, sest mõõdukal doseerimisel lisab  see toidule kordumatu maitsenüansi.

Cayenne’i pipar sisaldab rohkesti  C-vitamiini, mis aitab tugevdada immuunsüsteemi ja alandada  põletike tekkimise riski.  Intensiivsest punasest värvusest lähtudes on kerge ära aimata, et Cayenne kätkeb endas ka ohtralt   A-vitamiini eelühendit  beetakaroteeni.   Kuna beetakaroteen on rasvlahustuv taimepigment, siis on Cayenne´i  parimate omaduste ära kasutamiseks soovitav seda enne  toidule lisamist pisut õlis   kuumutada. Kaalulangetajatele teadmiseks, et Cayenne ´i pipra lisamisega toidule võib kaotada päevas kuni 50 lisakalorit.

Cayenne  sisaldab keha energiatootmiseks väga vajalikke B-vitamiine, mis aitavad kaasa rasvade, valkude ja süsivesikute ainevahetusele. Eraldi ära märkimist väärib pipra kõrge B6 (püridoksiini) sisaldus, millest võib olla suur abi paigast loksunud  hormonaalsüsteemi korrastamisel.

Cayenne on kaltsiumi-, mangaani- ja kaaliumirikas ning just viimane teeb Cayenne´ist  olulise abilise ka südame-veresoonkonna haiguste puhul. Üheks olulisemaks Cayenne´i toimeaineks on alkaloid kapsaitsiin, mis on tuntud oma valuvaigistava toime poolest. Oma tulisusega teeb kapsaitsiin närvid n.ö. tundetuks, nii et need pole võimelised valuimpulssi edastama. Kapsaitsiini ravi lõppemisel ja neurotransmitterite taastudes, taastub tasapisi ka valutundlikkus. Kuigi eelmainitud pipra  näol on tegu taimega, mille kasulike omaduste loetelu  on  tunduvalt pikem  kui keskmise lugeja kannatus, olgu järgnevalt siiski üles loetletud veel mõned prominentsemad imeteod, mida Cayenne´ile omistatakse. Suhu jäänud kõrvetavat tunnet saab mahendada jogurti ,piima, leiva, keedetud riisi, suhkru või kompvekiga. Need on tõhusamad kui vesi.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine