Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

MUSKAATPÄHKEL (100g) jahvatatud

4,60 

Muskaatpähkel on allergeen. Muskaatpähkel sisaldab kõiki mineraale, mikroelemente ja vitamiine. Koostises leidub tärklist, pektiini, orgaanilisi ühendeid, saponiine ja taimseid valke. Olulised komponendid aitavad kaasa kogu organismile. Kogu oma ajaloo vältel pole muskaatpähkel kaotanud oma populaarsust. Meie sajandil kasutatakse muskaatpähklit laialdaselt erinevates valdkondades: meditsiinis, kosmeetika tööstuses ja maitseainena.

Muskaatpähkel (Myristica fragrans)

Juba mitu tuhat aastat on muskaatpähklit kasutatud ravimiks. Muskaatpähkel, mida on põhjalikult uuritud, kasutatakse laialdaselt paljude maade meditsiinis. Teave muskaatpähkli väärtusest olid tuntud muistsetel egiptlastel, roomlastel ja kreeklastel. Kogu oma ajaloo vältel pole muskaatpähkel kaotanud oma populaarsust. Meie sajandil kasutatakse muskaatpähklit laialdaselt erinevates valdkondades: meditsiinis, kosmeetika tööstuses ja maitseainena. Terav Eestlane Muskaatpähkel on maitsesegudes.

Kuna muskaatpähkel sisaldab ainet, mis tekitab hallutsinatsiooni, tuleks tarbida seda väikestes annustes. On keelatud tarbida piiramatus koguses. Päevamäär ei tohi ületada täiskasvanule 10 grammi. Eeterlikud õlid on rikastatud väärtuslike terpeenidega ja bioloogiliselt aktiivsete elementidega, näiteks safrooli ja myristicin rikkad. Need ained suurepäraselt stimuleerivad närvisüsteemi ja on rahustava toimega. Muskaatpähkel sisaldab kõiki mineraale, mikroelemente ja vitamiine. Koostises leidub tärklist, pektiini, orgaanilisi ühendeid, saponiine ja taimseid valke.

Ravitoime muskaatpählile kinnitavad juhtivad eksperdid Iisraelist ja Saksamaalt. Kliinilised uuringud näitavad, et looduslik ravim oluliselt tugevdab immuunsüsteemi, mälu ja südamelihast. Pole ime, et kogu aeg on usutud, et sellel on stimuleeriv ja ergutav toime.
Kui võtta regulaarselt muskaatpähklit, näitab ta head efektiivsust viiruste kaitsel külmetushaiguste vastu, hästi mõjutab immuunsüsteemi, hoides seda õigel tasandil. Kui teil on impotentsus, võtta muskaatpähkelit mille raviomadused on tõestatud. Peaasi on mitte ületada päevamäära 10g. Jahvatatud muskaatpähkel lisatakse tassi vedeliku ( tee, vee) kohta 1/3 teelusikas päevas. Teha regulaarselt, mitte ületada päevakogust(10g).
Kasutades muskaatpähklit ravi eesmärgil, peaks toimuma see range meditsiinilise järelevalve all. Kuna puu, nagu eespool mainitud sisaldab mürgist ainet, mis võib põhjustada ettearvamatuid tagajärgi. Võib isegi surma tekitada.
Ravimi omadused (annus täiskasvanud ei tohiks ületada 10g) muskaatpähklil  on suured, kuid vaatamata arvukatele eelistele, on vastunäidustusi. Seda on keelatud tarbida reseduse ajal (igal etapil).

Vastunäidustatud on muskaatpähkelil väikelastele, kuutõbistele ja isikutele, kellel on kesknärvisüsteemi häired. Muskaatpähklil on palju kõrvaltoimeid. Liigse kasutamise vallandab hingeldust, rütmihäireid, kõrget vererõhku, iiveldus. Et vältida ebameeldivaid tagajärgi, lisada jahvatatud muskaatpähkel väikestes kogustes toidusse.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine