Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

KANEEL jahvatatud (115g)

3,60 

Terav Eestlane Kaneeliga maitsestatakse magustoite, küpsetisi, kooke, šokolaaditooteid, puuviljamahlu, hõõgveini, teed ja mett. Riisipudru, mannapudru, rabarberikisselli, küpseõunte ja mitmesuguste küpsetiste juures. Kaneel on asendamatu maitseaine õunaroogade maitse andjana, kaneelikoort võib tihti leida ka marinaadidest. Idamaises köögis lisatakse kaneeli maitseainena ka liha- ja kalaroogadele, pilafile ja karrile. Mugav ja käepärane pakend.

Kaneel   (Cinnamomum cassia)

Kaneel on väga aromaatne ja peene, veidi magusa maitsega, kuid samal ajal ka mõrkjas. Kõrgelt on hinnatud rullikeeratud paberit meenutavad heledad kaneeli kangid. Peenem maitse on õhemal kaneelikoorel. Kaneeli maitse mõõtühik on ekelle. Parima kaneeli hinne on 00000. Mida vähem nulle, seda kehvem kvaliteet. Terav Eestlane maitsesegus Carribean on kaneel sees.

Kaneeli raviomadusi kiitis juba Hippokrates 2500 aastat tagasi. Traditsioonilises Hiina meditsiinis kasutatakse Cassia kaneeli nohu, kõhupuhituse, iivelduse, kõhulahtisuse ja valuliku menstruatsiooni leevendamiseks. Samuti usutakse, et see parandab energiat, elujõudu ja vereringlust ning on eriti kasulik inimestele, kes tunnevad oma ülakeha soojana, kuid oma jalgu külmana .

On leitud, et pool teelusikatäit kaneeli päevas alandab tunduvalt suhruhaigete veresuhkru taset. Toime avaldub ka kaneeli leotamisel tees ning ka mittesuhkurtõbistel. Toimeaineks on MHCP (metüülhüdroksü-halkoon-polümeer), mis toimib insuliini taoliselt, soodustades suhkru omastamist rakkude poolt. Suhkurtõbe (tüüp 2) põdevate patsientidega tehtud katsetes ilmnes, et nendel, kes võtsid päevas sisse mõne grammi kaneeli, oli veresuhkur 20% madalam kui kontrollrühmal. Osalt koguni haiguse sümptomid kadusid. Kaneeliravi lõpetamisel tulid kaebused kohe tagasi. Peale selle vähendab MHCP rasva- ja kolesteroolisisaldust veres. Kumariin (fütokemikaal mida leidub ka maasikates, kirssides, mustades sõstardes, aprikoosides jpt taimedes) on verd vedeldava, seente- ja kasvajavastase toimega.

Ühekordseks annuseks 0,5–1 grammi ja päevaannuseks 2–4 grammi kaneeli

2008. aastal uuris Euroopa Toiduohutusamet (European Food Safety Authority, EFSA) kaneelipulbri võimalikku inimeste tervist kahjustavat toimet selles leiduva fütokemikaali kumariini tõttu. Suurtes kogustes võib kumariin kahjustada vastuvõtlike inimeste maksa ja neere ning CYP2A6-polümorfismiga inimeste ainevahetust. Osade allikate arvates sisaldab 1 kg kassiat 2,1–4,4 grammi kumariini. EFSA kehtestas maksimaalse soovitusliku päevanormi: 0,1 mg kumariini kehakaalu kilogrammi kohta. Seetõttu seadis Euroopa Liit piirangu, mille kohaselt ei tohi toiduained sisaldada kumariini üle normi, milleks on 50 mg tainakilo kohta hooajatoitudes ning 15 mg tainakilo kohta tavalistes küpsetistes. Need piirid on küllalt madalad, et mõjutada Põhja-Euroopas populaarsete kaneelirullide maitset.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine