Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

(OTSAS!) SELLERISEEMNED (110g)

800 000,00 

Laost otsas

Selleriseemned on allergeen. Kui oled selleriseemnete vastu allergiline. Juurvilja ja kalaroogade juurde. Ühepajatoidud, kastmed, marinaadid, supid hratsoo. Samuti leiva sees ja soolase küpsisetaigna sisse.

Selleriseemned (Apium graveolens)

Selleriseemneid saadakse selleritaimelt, mis kasvab metsikult Euroopa ja India niisketel aladel. Metsik seller on sarnane koduaedades kasvatatavale, mida me sööme aedviljana, aga metsik taim on kibe ja seda on võimatu süüa, kuid seemned on söödavad ja veelgi enam – need on väga maitsvad. Selleriseemned on allergeen. Kui oled selleriseemnete vastu allergiline. Juurvilja ja kalaroogade juurde. Ühepajatoidud, kastmed, marinaadid, supid hratsoo. Samuti leiva sees ja soolase küpsisetaigna sisse. Terav Eestlane Selleriseemned leiad maitsesegudest.

Need on maitseainete hulgas kõige väik­semad seemned, pooles kilos on umbes 750 000 seemet, aga nad võivad osutuda maailma suurimateks tervendajateks, kuna on täis rakke tervendavaid taimseid ühendeid, millest tähelepanuväärseimad on ftaliidid (põletikuvastased ained, mis annavad selle­rile ja selleriseemnetele iseloomuliku mõrkja maitse) ning eeterlik õli apigeniin, mis on antioksüdant.

Traditsiooniliselt on ravitsejad kasutanud selleriseemneid hingamisteedehaiguste ja kül­metuste, bronhiidi, gripi ja astma raviks, aga ka seedevaevuste, veepeetuse ning maksahaiguste korral. Tänapäeval on see tuntud koduse ravimina artriidivalude ja põletike, aga samuti podagra vaevuste leevendamiseks (eriti varvaste valulikkuse korral). Podagrat põhjustab kusihape, mis tekib or­ganismis uriini jääkproduktina. Aja jooksul sadestub verre kogunev kusihape nõelakujuliste kristallidena suurde varbasse, aga ka mu­jale liigestesse. Podagra riskifaktoreid on mitu, nende hul­gas rohke liha ja alkoholi tarvitamine (pluss puriinirikkad toiduained, kusihape ongi puriinide lagunemise lõppsaadus), ülekaal, haigustest 11 tüüpi diabeet, kõrge vererõhk – need kõik nõrgendavad puriinide töötlemist neerudes. Meestel esineb seda haigust roh­kem kui naistel, kolm neljast podagrahaigest on mehed (siin saab süüdistada nii geneetikat kui ka õlut).

Podagra esineb kahes vormis: äge ja kroo­niline. Akuutne ehk äge vorm on podagrahoog, kui valu on niivõrd äge, et isegi voodi­lina vastu puutumine tekitab piina.

Kroonilise podagra korral ei väljuta orga­nism üleliigset kusihapet, mis moodustab lii­gestes suuri vaevusi tekitavaid podagrasõlmi ja hävitab liigest aegamööda.

Podagra nõuab arstlikku ravi: põletikuvastaseid ravimeid, et hoida ataki ajal valu kont­rolli all  ja allopurinooli (Zyloprim), mis vä­hendab organismis kusihappe moodustumist. Aga rahvaravitsejad on selleriseemneid juba ammustest aegadest peale pidanud tõhusaks lisaravimiks medikamentidele, mis aitavad leevendada atakke ja hoiavad kusihappe teket pikka aega kontrolli all. Pange sõnad „selleriseemned” ja „podagra” internetiotsingusse ja satute maailma, kus kinnitatakse võitu po­dagra üle. Kas see on ka tõsi?

Doktor James Duke, taimeravi ekspert ja pikaajaline podagra patsient, arvab küll nii. „Sellest ajast, kui hakkasin võtma selleri­seemneid, olen loobunud allopurinoolist. Minu jaoks on selleriseemned täpselt sama terapeutilise mõjuga nagu selle farmatseutiline rivaal — võib-olla isegi rohkem.” (Järgige tema eeskuju ainult oma arsti järelevalve all!)

Siin on mõningad teaduslikud tõestused, mis toetavad dr James Duke’i.

Mitte midagi peale selleriseemnete pole nii massiliselt kasutatud põletikuvastaseks raviks — astma, bronhiit, osteoartriit, reumatoidartriit ja podagra. Michigani ülikooli teadlased ot­sustasid seda keemiliselt analüüsida, otsides spetsiifilisi koostisosi, millel on põletikuvas­tane toime. Ja nad leidsid selliseid ühendeid!

Paljud selleriseemne koostisosad pärssisid COX-1 ja COX-2, rakuensüümi, mis vallan­dab põletiku (valu, palavik, punetus, turse), podagra ja paljude muude valuliste seisundite korral.

Selleriseemnete koostisosade ,,bioloogiline aktiivsus” on kooskõlas selle kasutamisega po­dagra ja artriidi valude leevendamisel rahva­meditsiinis, öeldi ajakirjas Phytomedicine.

Tsiteerides seda uuringut ja teisi uurijaid, kiidab dr Michael Whitehouse Queenslandi ülikoolist Austraalias selleriseemnete põletikuvastaseid omadusi ajakirjas Inflammop- harmacology. Selleri­seemned võivad olla konventsionaalse ravi oluline täiendus põletikuhaiguste korral.

Viimaste aegade tervishoiuraamatute pealkir­jad juhivad tähelepanu faktile, et põletikud on suur probleem. Põletiku korral tormab immuunsüsteemi nagu sõdur kohale, kus on toimunud kahju. Kaasnev kahju võib põhjus­tada ja komplitseerida paljusid terviseprob­leeme. Miniatuurne selleriseeme sisaldab ligi 24 põletikuvastast komponenti, mis ei või­malda tal võidelda mitte ainult podagra, vaid ka muude haigustega.

Menstruatsioonivalud. Teadlased uurisid kolme rühma menstruatsioonivalude alla kannatavat naist (kokku oli neid 180): ühele rühmale manustati taimset ravimit, mis sisal­das selleriseemneekstrakti, safranit ja aniisi, teine rühm sai konventsionaalseid põletiku- vastaseid valuvaigisteid ja kolmas rühm platseebot. Pärast kolme kuud kestnud katset selgus, et taimeravimid ja tavaravimid olid võrdsel määral vähendanud menstruatsiooni­valude kestust ja tugevust. Tulemused ilmusid Journal of Midwifery andWomans Healthis.

Südamehaigused ja infarktid. Paljude loomkatsetega on kindlaks tehtud, et selleriseemne ekstrakt võib märkimisväärselt vähendada üldkolesterooli, halba kolesterooli (LDL) ja triglütseriidide hulka (veel üks südant kahjus­tav vererasv) . Ekstrakt alandas katseloomadel vererõhku. Samuti kaitses see laboriloomade aju esile kutsutud insuldi kahjustuste eest.

Maksahaigused, India teadlased leidsid, et selleriseemneekstrakt kaitses laboriloomi maksakahjustuste eest, mille olid tekitanud mürgised kemikaalid. Uuring kinnitas ka selleriseemnete traditsioonilise kasutuse tu­lemuslikkust maksahaiguste ravimisel või nende vältimisel, kujutati „Journal of Ethno- pharmacologys“. Ajakirjas „Cancer Letters“ öeldi, et selleriseemneekstrakt kaitseb maksavähi vastu.

Moskiitohammustused. Tai teadlased panid katsealuste nahale selleriseemnetest tehtud putukatõijevahendit ja katsetasid seda 7 eri liiki moskiitode suhtes. Tõrjevahend toimis hästi kolm ja pool tundi. Vabatahtlikud jät­kasid edukalt selleriseemnerepellendi kasuta­mist järgneva üheksa kuu vältel.

Haavandid. Inglise teadlased on leidnud, et selleriseemnete ekstrakt tapab H.pylori bak­tereid, mis põhjustavad maohaavu.

Pärmiinfektsioon. Katseklaasi uuringud osu­tavad, et selleriseemned võivad peatada mit­mete seente kasvu, ka selle, mis põhjustab tupeseent.

Ravimite kõrvalmõjud. Meestel, kelle epilep­siat ravitakse naatriumvalproaadiga (Epilim), on kõrvalmõjuks reproduktiivsüsteemi kah­justus, sest organismi testosterooni tase langeb järsult. Teadlased on katsetega näida­nud, et selleriseemned võivad selle kõrval­mõju blokeerida.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
      Arvuta saatmine