Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!           Tasuta pakiautomaati alates 30 € ostust.            Lisa ostukorvi tooteid 60 € eest ja saad 20% soodustust!          

INGVER jahvatatud (140g)

3,80 

Ingver on maitseainena igapäevane koostisaine paljude maade köökides ja seda on üle 2000 aasta kasutatud ka meditsiinilisel eesmärgil. See on suurepärane maitseaine mitmesugustes toitudes ja selle kasulikud omadused tervisele on väga laialdased. Mugav ja käepärane pakend. Ingver jahvatatud maitseainena on Kagu-Ida köögis asendamatu. Karride, ühepajatoitude, linnu- lambaliha ja kala maitsetamiseks. Küpsetiste sisse ja teeks nii kuumalt kui külmalt.

Ingver  (Zingiberis officinale)

Ingver on igapäevane koostisaine paljude maade köökides. Seda on üle 2000 aasta kasutatud ka meditsiinilisel eesmärgil. Ingver on suurepärane koostisaine mitmesugustes toitudes. Ingveri  kasulikud omadused tervisele on väga laialdased. Ingveril on leitud tugevam bakterivastane toime kui antibiootikumidel ja selle abil saab võidelda nii põletiku kui muude hädadega.

Ingverijuur sisaldab mitmeid aineid, mida on tervisele kasulike omadustega seostatud. Kuid nagu paljude taimedest eraldatud aktiivainete puhul, üksikute komponentide tõhusus langeb, kui neid kasutada ilma nende mõju tasakaalustavate aineteta. Mõnedes uuringutes ingveri tõhusa toime kohta on kasutatud juures sisalduvaid aktiivaineid eraldi, eesmärgiga nende põhjal ravimeid luua. Kuid kõige tõhusam ja ohutum on siiski kasutada ingverit sellisel kujul, nagu ta looduse poolt loodud on.

Kõige lihtsam põhjus on see, et ingver maitseb hästi ja annab meile külmal ajal sooja. Ingver aitab anda piparkookidele nende iseloomuliku maitse ning külmal talveõhtul maitseb ingveri-sidruni tee meega suurepäraselt. Samuti leiab ingveri Terav Eestlane maitsesegus Õunavõlur.

Inverit on uuringutes bakterivastase toime poolest võrreldud antibiootikumidega. See on väga tõhus abivahend Staphylococcus aureus’e ja S. pyreus’e põhjustatud infektsioonide vastu hingamisteede ja igemete põletike ravis. Seeneinfektsioonid on kurikuulsad selle poolest, et neid on väga raske ravida ning sageli on need ravimresistentsed. Kuid ingveril on leitud seeneliste vastu tõhus toime, isegi ravimiresistentsete tüüpide puhul.

Sarnaselt paljudele teistele bakteritele aitab ingver võidelda ka sellega ning leevendab juba tekkinud soolehaavandite vaevusi. Ingver aitab suurepäraselt rahustada ärritunud seedimist ning leevendada kõhuvalu. See aitab seedimisele kaasa ilma mingite negatiivsete kõrvalnähtudeta ning sellel on krampide vastane toime soolestikus.

Ingver aitab ennetada paljude toksiliste ainete tekitatavat kahju, nagu näiteks pestitsiidid, vähiravimid ja maitsetugevdaja naatriumglutamaat. On leitud, et ingver kaitseb toksiinide tekitatava maksakahjustuse eest ning naatriumglutamaadi närvirakke kahjustava toime eest. Ka radiatsiooni puhul aitab ingver keha kaitsta ja ennetada selle põhjustatud oksendamist ja maitsemeele muutust.

Ingveri kasulike omaduste nimekiri on pikk ja hämmastav ning seda taime on turvaline kasutada. Harvadel juhtudel võib ta põhjustada tundlikel inimestel allergilist reaktsiooni ning osa ravimeid ei sobi ingveriga kokku. Eelkõige tasub olla ettevaatlik, kui võtad südamerohtusid, diabeedivastaseid ravimeid, valuvaigisteid ja verd vedeldavaid ravimeid süvaveeni tromboosi vastu. Kui kasutad ingveriga üheaegselt ravimtaimi, siis kontrolli, ega need ei ole verd vedeldava toimega ning ole ettevaatlik.

Retseptid

Retsepti kirjeldus

Sulle võib meeldida ka…

 • Kanakas (140g)

  5,90 
  Lisa korvi
 • Terav Eestlane Kahe paprika segu 105g

  KAHE PAPRIKA segu (105g)

  4,60 
  Lisa korvi
 • PIPARII (140g)

  5,90 
  Lisa korvi
 • KÜÜSVÜRTS (150g)

  5,90 
  Lisa korvi
  0
  Sinu ostukorv
  Sinu ostukorv on tühiTagasi veebipoodi
   Arvuta saatmine